Narzędzia dentystyczne i sprzęt stomatologiczny

Blask pełnego uśmiechu – implanty zębów DENT

Piękny, perłowy uśmiech jest marzeniem każdego z nas, niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy. Co zrobić, gdy utraciliśmy jeden lub więcej zębów, nie chcąc przy tym poświęcać zdrowia kolejnych, by przygotować grunt pod relatywnie mało funkcjonalną protezę? Implanty zębowe to rozwiązanie najbardziej uniwersalne oraz trwałe – pierwsze z nich, które wszczepiono ponad 40 lat temu, do dzisiaj z powodzeniem służą ich usatysfakcjonowanym użytkownikom. Implantologia, na przestrzeni kilku dziesięcioleci, stale ulega ciągłemu rozwojowi, zaś w Centrum Stomatologii DENT w Poznaniu mamy dostęp do najnowszej wiedzy praktycznej, jak i do wszelkich innowacyjnych technologii. Jesteśmy w stanie przywrócić blask pełnego uśmiechu u wszystkich z Państwa, którzy się do nas zgłoszą.

Implanty w poznańskim gabinecie stomatologii DENT – krok po kroku

  1. Pierwszym z etapów jest wstępna konsultacja, którą prowadzi nasz stomatolog. Omawiamy ewentualne przeciwwskazania oraz analizujemy warunki w jamie ustnej pacjenta, biorąc pod uwagę aktualne warunki zgryzowe oraz stan kości w szczęce i żuchwie. Nieodzowne jest zrobienie RTG pantomograficznego, niekiedy potrzebne będzie też zdjęcie rentgenowskie wykonane w trójwymiarze (3D). Po dokonaniu oceny klinicznej dentysta ustala plan dalszego leczenia.

  2. Wprowadzenie implantu może nastąpić najwcześniej po upływie kilku tygodni od momentu usunięcia zęba. Chirurdzy z naszego gabinetu stomatologicznego w Poznaniu wykonują zabieg w znieczuleniu miejscowym – wszczepienie tytanowego lub cyrkonowego komponentu jest całkowicie bezbolesne. Dzięki stosowanym przez nas nowoczesnym rozwiązaniom, cały zabieg trwa zaledwie ok. 30-60 minut.

  3. Nowy korzeń – implant – dzięki zastosowaniu w pełni bezpiecznego tytanu lub cyrkonu - zrasta się z kością szczęki równie trwale, jak regenerujące się po złamaniu naturalne tkanki. Proces zajmuje maksymalnie kilka miesięcy, zaś po upływie tego czasu technik dentystyczny przygotowuje w swoim laboratorium koronę porcelanową. Kształt, kolor oraz zdolność do odbijania światła są w tym przypadku identyczne z parametrami naturalnego zęba. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na temat wykonywanych nowoczesnych koron pełnoceramicznych z porcelany, które również wykonuje nasz gabinet stomatologiczny, to zapraszamy do lektury na podstronie poświęconej koronom porcelanowym.

Implanty zębów

Uzupełnienie kości – w jakich przypadkach jest stosowane?

Zbyt mała powierzchnia kości to stan, który utrudnia wprowadzenie implantu. Szacuje się, że już po upływie sześciu miesięcy od usunięcia zęba zanika do 60% masy kostnej w okolicy zębodołu. Dzięki technologiom, do których mamy dostęp w Gabinecie Stomatologii DENT, proces ten jest całkowicie odwracalny. Regeneracja kości wyrostka zębodołowego polega na stymulacji tkanek specjalnym preparatem wprowadzanym pod dziąsło pacjenta. Substancja ta w naturalny sposób łączy się – niczym zrastające się odłamki złamanej kości – z macierzystą tkanką zębodołu. W rezultacie, już po upływie kilkunastu tygodni możemy w pełni bezpiecznie wszczepić implant.

Przeciwwskazania – jakie jest faktyczne ryzyko?

budowa implantu zęba

98% takich zabiegów, które wykonuje nasz gabinet dentystyczny kończy się sukcesem. Chirurgia implantologiczna to przedmiot wielu aktualnych badań, zaś skuteczność tej metody jest bardzo dobrze udokumentowana. W przypadku pewnych chorób przewlekłych (cukrzyca, dolegliwości na tle układu krążenia, zwyrodnienie stawów) niezbędna jest współpraca z lekarzem prowadzącym. Optymizmem napawa fakt, że nawet schorzenia takie jak zaawansowana osteoporoza (ubytek gęstości kości) nie stanowią – przy aktualnym postępie medycyny – znaczącego problemu, jeśli chodzi o możliwość wprowadzenia implantu. W Centrum Stomatologii DENT zalecamy dodatkowo (w przypadku pacjentów uzależnionych od nikotyny) ograniczenie palenia i większą dbałość o higienę jamy ustnej, tak aby jeszcze bardziej zwiększyć prawdopodobieństwo bezproblemowego przyjęcia się wszczepu.

Implant to inwestycja na całe życie!

Obalamy mity o horrendalnych cenach jakie niesie ze sobą stomatologia i zabiegi implantacji. Preferencyjny system ratalny, który z powodzeniem sprawdza się w naszych placówkach, sprawia, że wszczepienie nawet kilku wkładów korzeniowych jednocześnie, nie naruszy w znaczącym stopniu zasobów finansowych naszych pacjentów. Jeżeli interesuje Państwa możliwość optymalizacji kosztów takiego zabiegu oraz odbudowy zębów na koronach porcelanowych, zapraszamy do zapoznania się z cennikiem poszczególnych usług oraz do kontaktu.

DENT Poznań – Twój zdrowy uśmiech to nasza największa satysfakcja.