Korony porcelanowe – bezpieczna i solidna odbudowa zębów przednich

Trwale przebarwione szkliwo czy też po prostu nietypowo wyglądający (np. mniejszy niż pozostałe) ząb wpływa na estetykę naszego zgryzu. Zdarza się, że osoba, którą dotknął tego typu problem, wstydzi się uśmiechać i traci dotychczasową pewność siebie. Korony porcelanowe, które wykonuje nasz gabinet stomatologiczny DENT w Poznaniu (ul. Ogrodowa 3 i ul. Prusa 19), to sposób nie tylko na piękny i idealnie równy uśmiech o jednolitej barwie, ale i na znacznie lepszą jakość życia naszych pacjentów.

Dzięki efektywnej współpracy stomatologów i techników z laboratorium protetycznego DENT w Poznaniu mają Państwo możliwość odmienić swój uśmiech. Nasze pełnoceramiczne korony porcelanowe to gwarancja pięknego uzębienia o zdrowym wyglądzie!

Korony pełnoceramiczne w Poznaniu

Jesteśmy w stanie idealnie dopasować odcienia pokrycia ceramicznego do naturalnego koloru uzębienia pacjenta – korona jest praktycznie nie do odróżnienia. Porcelana przepuszcza promienie w światła w identycznym stopniu, co prawdziwe szkliwo, a to ma niebagatelne znaczenie w przypadku zębów przednich, takich jak siekacze i kły.

Całkowita odbudowa zęba: korona na wkładzie korzeniowym lub na implancie

Wielu naszych pacjentów decyduje się na protetyczne korony porcelanowe, osadzone na uprzednio wszczepionym implancie lub, gdy zachował się korzeń zęba, na wkładzie korzeniowym. Wkład taki może być wykonany ze stali, ze stali pokrytej złotem, popularne są także bezpieczne dla dziąseł wkłady ceramiczne oraz wkłady korzeniowe z włókna szklanego. Dwa ostatnie typy to optymalne rozwiązanie, gdy chcemy w ten sposób odbudować zęby znajdujące się na przodzie szczęki lub żuchwy. Na wkładzie mocowana jest później korona porcelanowa.

Kosmetyczna i funkcjonalna korekta uzębienia

Jakość zębów przednich wpływa zarówno na estetykę naszego uśmiechu, jak też na funkcjonowanie narządu żucia oraz prawidłową obróbkę pokarmu. Siekacze i kły nierzadko wymagają leczenia endodontycznego. Kuracja kanałów może w znacznym stopniu osłabić strukturę uzębienia. Po zakończeniu zabiegów z zakresu endodoncji, w celu wzmocnienia kruchej i odbarwionej korony zęba, stosujemy nakładkę pełnoceramiczną.

 

W tym przypadku wystarczą zaledwie dwie-trzy wizyty w poznańskim Centrum Stomatologii DENT:

  • oszlifowanie zęba, pobranie wycisku
  • przymiarka oraz zacementowanie korony (często kończy się na jednym tego typu spotkaniu, choć w przypadku bardziej skomplikowanych usług, takich jak most protetyczny, potrzebna jest przymiarka pośrednia)

Etapy odbudowy zęba (korona z wkładem)

Analiza stanu uzębienia wymaga wykonania RTG panoramicznego, które wykonuje nasz gabinet dentystyczny. Często potrzebny jest również pantomogram 3D. Następnie nasz stomatolog ustala z pacjentem strategię leczenia. Wspólnym stadium, niezależnie od kondycji zęba, jest pobranie wycisków uzębienia pozwalających na precyzyjne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów, zaś dalsze postępowanie może przebiegać w dwojaki sposób:

  1. ekstrakcja zniszczonego zęba i wszczepienie implantu (więcej informacji znajdą Państwo na podstronie o implantach)
  2. leczenie kanałowe z oszlifowaniem wystającej ponad dziąsło części zęba a następnie przygotowanie i umieszczenie wkładu korzeniowego

Dalsze etapy w obydwu przypadkach są identyczne – podczas przymiarki dentysta dobiera najlepszy odcień nakładki porcelanowej oraz idealnie dopasowuje nową koronę do reszty uzębienia. Następnie mocuje finalny komponent odbudowy, stosując wysoce wytrzymały cement cynkowo-fosforanowy o unikalnych właściwościach bakteriobójczych. Teraz każdy z pacjentów opuszczających fotel w gabinecie stomatologii i protetyki DENT może cieszyć się pięknym uśmiechem, zaś jakiekolwiek uzupełnienia – kosmetyczne czy też protetyczne – są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych zębów.

 

Dzięki efektywnej współpracy stomatologów i techników z laboratorium protetycznego DENT w Poznaniu mają Państwo możliwość odmienić swój uśmiech. Nasze pełnoceramiczne korony porcelanowe to gwarancja pięknego uzębienia o zdrowym wyglądzie!

Bezpłatne badania stomatologiczne: 

(61) 851 60 23