Wybielanie zębów - Poznań

Pragniesz, aby Twoje zęby były piękne, białe i lśniące? Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Poznaniu! Dzięki nam spełnisz swoje marzenia o śnieżnobiałym, olśniewającym uśmiechu!

Często, sama higiena jamy ustnej nie wystarczy, aby mieć lśniąco biały uśmiech. Oczywiście trzeba dbać o regularne mycie zębów, ale nie zawsze jest to możliwe, aby czyścić je po każdym zjedzonym posiłku. Na nieumytych zębach odkłada się osad i barwniki, które wpływają na zmianę ich koloru. Przyczyn przebarwień można też szukać w innych czynnikach. Żółknięcie zębów może być spowodowane przyjmowaniem antybiotyków i innego rodzaju leków, uszkodzeniami struktury zębów, ścieraniem szkliwa, kamieniem nazębnym oraz chorobami zębów przebytymi w dzieciństwie. Nie bez znaczenia jest także picie dużej ilości kawy i herbaty, palenie papierosów oraz jedzenie słodyczy. Ponadto, zęby zmieniają kolor pod wpływem upływu czasu. Wówczas, zmianie ulega także ich struktura. Dlatego są one o wiele słabsze, a tym samym mniej odporne na czynniki powodujące przebarwienia.

 

Żadne dostępne w sklepach lub aptekach pasty, płyny czy żele, nie zapewnią Ci tego, co zaledwie podczas jednej wizyty w Dent Poznań może uczynić doświadczony stomatolog przy użyciu wysokiej klasy sprzętu. Tym bardziej, że o ile przebarwienia powierzchowne można dosyć łatwo usunąć poprzez systematyczne czyszczenie pastą wybielającą, to przebarwienia głębokie są kłopotliwe do usunięcia, a często redukcja ich na własną rękę jest wręcz niemożliwa. Wówczas należy przeprowadzić bardziej zaawansowane metody wybielania zębów. W tym celu trzeba udać się do gabinetu dentystycznego.

 

Wszystkim, którzy chcieliby pochwalić się pięknym śnieżnobiałym uśmiechem, polecamy profesjonalny zabieg wybielania uzębienia w naszym gabinecie w Poznaniu. Wybielanie zębów to zabieg, w trakcie którego stosowane jest połączenie żelu oraz specjalnego światła. Podczas zabiegu, zęby pokrywane są niskoprocentowym, mało agresywnym żelem, dzięki któremu tkanki zęba nie są nagrzewane. Jest to jeden z najbardziej skutecznych i bezpiecznych sposobów by nadać zębom śnieżną biel. Doskonały efekt oraz krótki czas zabiegu sprawiają, iż klienci bardzo cenią sobie tę metodę.

Ceny wybielania zębów

Koszty zabiegu obejmującego wybielanie zębów w Dent Poznań są uzależnione od ilości sesji, które zamówi pacjent. Zabieg składa się z 3-4 sesji, po 10 minut każda. Cena takiej usługi waha się od 300 do 800 złotych.

Etapy wybielania zębów

Procedura wybielania zębów jest prosta i bezpieczna. Podstawą jest spotkanie ze stomatologiem, który informuje pacjenta o stanie jego uzębienia, potwierdza także, czy nie ma przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz informuje również o elementach, które nie reagują na działanie substancji odpowiedzialnych za rozjaśnianie zębów – są to, m.in. plomby oraz licówki częściowe. Można je jednak wymienić po jakimś czasie od wybielania uzębienia, by uzyskać w pełni estetyczny i przyjemny wygląd. Przygotowanie do zabiegu obejmuje także profesjonalne oczyszczenie uzębienia z kamienia oraz osadu. Jest to również czas na zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami o usłudze – wiedza teoretyczna zapewni Ci komfort w czasie zabiegu.

 

Pierwszym etapem właściwego wybielania zębów jest porównanie uzębienia ze specjalnym wzornikiem. Dzięki temu lekarz ustala z pacjentem odcień zębów, który chce się uzyskać – a także zapisuje, jaki odcień mają zęby przed zabiegiem. Dzięki temu możliwa jest precyzyjna obserwacja wyników wszystkich podjętych działań oraz kontrola zmiany koloru.

 

Pacjent zajmuje pozycję półleżącą na specjalnym fotelu. Lekarz okrywa go tkaniną chroniącą przed zabrudzeniem oraz nakłada pacjentowi specjalistyczne okulary ochronne. To także moment, gdy dentysta przygotowuje jamę ustną pacjenta, zakładając specjalny rozwierak do jamy ustnej w celu ochrony wrażliwych tkanek wokół ust.

 

Kolejny etap zabiegu to nałożenie na zęby żelu, płynnego koferdamu, który po naświetleniu lampą ulegnie utwardzeniu. Jest on całkowicie bezpieczny i chroni dziąsła przed działaniem środka wybielającego.

 

Po tych czynnościach stomatolog nakłada na zęby substancję czynną – preparat wybielający w postaci przezroczystego żelu. Dentysta włącza urządzenie, które jest ustawione prostopadle do jamy ustnej w odległości około czterech centymetrów. Naświetlanie trwa około 10 minut - przeprowadza 3-4 takie sesje. Jest to oferta wyjątkowa, ponieważ systemy stosowane przez innych stomatologów w Poznaniu wymagają dłuższych sesji.

Po wyjęciu nakładki oraz wypłukaniu jamy ustnej stomatolog prosi o otworzenie ust w celu porównania efektów wybielania z tym kolorem, który był zanotowany przed zabiegiem. Dent Poznań może wybielić zęby do 6 odcieni. Dentysta informuje także pacjenta o dalszych wskazaniach oraz odpowiada na pytania.

Bezpłatne badania stomatologiczne: 

(61) 851 60 23

Przeciwwskazania

Każdy zabieg, także wybielanie zębów, wiąże się z pewnymi przeciwskazaniami, o których pacjent zawsze jest informowany przed zdecydowaniem się na usługę. Do najczęstszych przeciwskazań należą:

 

 • słabe szkliwo lub jego odwapnienie,
 • choroby dziąseł, parodontoza, zapalenie dziąseł,
 • ubytki w zębach oraz nieszczelne ich wypełnienie,
 • odsłonięte korzenie,
 • niepełne uzębienie stałe,
 • zdiagnozowana alergia na któryś ze składników żelu,
 • posiadanie aparatu ortodontycznego oraz okres sześciu miesięcy od zdjęcia aparatu,
 • przebyty w ostatnim czasie stomatologiczny zabieg chirurgiczny,
 • nieusunięty kamień oraz osad nazębny,
 • ciąża lub karmienie piersią.

Należy również pamiętać, że osoby poniżej 18 roku życia mogą poddawać się zabiegowi wybielania zębów tylko za zgodą rodzica lub opiekuna. W przypadku osób z kolczykami dentysta może prosić o ich usunięcie przed zabiegiem. Więcej informacji, np. dotyczących składników żelu oraz listy schorzeń, które uniemożliwiają zabieg wybielania, udzielają pracownicy gabinetu w Poznaniu.

Zalecenia po zabiegu

Stomatolog po zabiegu przekazuje pacjentowi szczegółową listę zaleceń, dzięki którym efekt wybielania zębów będzie trwały. Pacjent dowie się także, w jaki sposób może ograniczyć dyskomfort po zabiegu. Nadwrażliwość zębów występuje rzadko, ale pacjenci muszą liczyć się z tym, że tego typu nieprzyjemne wrażenia mogą utrzymywać się nawet przez 24 h. Przez pierwsze dwie godziny po zabiegu nie należy spożywać pokarmów oraz napojów (oprócz wody mineralnej). Niektóre zalecenia po zabiegu to:

 • stosowanie pasty do zębów dla osób z nadwrażliwością,
 • unikanie gorących oraz bardzo zimnych pokarmów i napojów w pierwszej dobie po zabiegu,
 • stosowanie „białej diety” (unikanie pokarmów i napojów barwiących, np. kawy i herbaty) przez pierwsze trzy dni po zabiegu,
 • przez pierwsze dwie doby po zabiegu unikanie palenia.

Taka ostrożność jest wymagana dlatego, ponieważ po zabiegu wybielania zębów poszerzona jest tkanka porowata szkliwa. Tuż po procedurze szkliwo jest odwodnione, dlatego charakteryzuje się zwiększoną chłonnością i może przyjmować barwniki z pożywienia i napojów, a nawet ze szminki! Trzeba też pamiętać o tym, że rzeczywista barwa szkliwa jest widoczna dopiero po około dwóch tygodniach od zabiegu – do tego czasu trzeba zwracać szczególną uwagę na spożywane posiłki oraz używki. Oczywiście dzięki odpowiedniej higienie wynik wybielania zębów będzie utrzymywał się na zębach przez dłuższy czas.

Utrzymanie efektu

Ile może utrzymywać się efekt na zębach? Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji szkliwa, a także od przyczyn oraz rodzaju przebarwień, z jakimi miało poradzić sobie wybielanie zębów. Efekt jest najsilniejszy po zabiegu; później, po około sześciu tygodniach, barwa stabilizuje się. W niektórych przypadkach efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat! Ważne jest to, że kolor zębów po wybielaniu stopniowo wraca do stanu poprzedniego. Duże znaczenie ma także dieta, tryb życia oraz używki, szczególnie alkohol, papierosy oraz często spożywana kawa. Osoby o naturalnie porowatym szkliwie są podatne na działanie barwników, więc ich zęby szybciej stracą efekt wybielania. Warto stosować po zabiegu pasty wybielające.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Dent w Poznaniu. Profesjonalna obsługa tego zakładu stomatologicznego rozwieje Twoje wątpliwości i udzieli Ci bardziej szczegółowych informacji na tematy, które Cię zainteresowały.

 

Dent Poznań zaprasza na gwarantujące spektakularne efekty wybielanie zębów!